بخش نامه هواپیمایی ایران ایر

مقررات جدید سفر به کشور آلمان و رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ( بیماری کووید_19 ) به شرح ذیل اعلام می گردد.مسافران دارای مدارک ذیل می توانند با رعایت این مقررات به کشور آلمان سفر نمایند.این رویه جایگزین بخشنامه 1235 م ب می گردد.

1.پاسپورت اتحادیه اروپا / ایسلند /  نروژ / سوئیس

2.اقامت اتحادیه اروپا / ایسلند /  نروژ / سوئیس مشروط به اینکه مسافران بلیت تایید شده هواپیما یا قطار به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به همراه داشته باشند.

3. ویزای تایپ D آلمان دارای اعتبار

4.ویزای تایپ D حوزه شکن مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده هوایی بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده ویزا به همراه داشته باشند.

5.ویزای تایپ C آلمان که تاریخ صدور ویزا 20 - 17 MAR  به بعد باشد.

6.مسافران بصورت ترانزیت بین المللی هوایی

کلیه مسافران بالای دوازده سال در پروازهای ورودی به آلمان می بایست در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک   https://health.behdasht.gov.ir  قابل دریافت می باشد. همچنین مسافران قبل از پرواز می بایست خود را در لینک  https://www.einreiseanmeldung.de  بصورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تاییده نهایی و بارکد تشکیل شده را به همراه داشته باشند.مسافران پس از ورود به این کشور می بایست به مدت 10 الی 14 روز خود را در محل سکونت شخصی خود قرنطینه خانگی نمایند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون یا فایزر یا مدرنا یا آسترازینکا 14 روز گذشته باشد، از تست PCR  و قرنطینه در بدو ورود به کشور آلمان معاف خواهند بود مشروط بر اینکه تزریق واکسن و صدور کارت در اتحادیه اروپا انجام شده باشد.استفاده از ماسک  N95 / KN95 یا  FFP2 در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.