آلمان سفر شهروندان بریتانیایی را محدود می‌کند

مقام‌های دولت آلمان اعلام کردند برای جلوگیری از گسترش شیوع سویه جدید کرونا، «اُمیکرون»‌ محدودیت‌های بیشتری را برای سفر از بریتانیا به این کشور اعمال خواهند کرد.

به گزارش مجله گردشگری پارس گشت و به نقل از خبرگزاری گاردین،‌ مقام‌های آلمان روز شنبه از افزایش محدودیت‌های سفر بریتانیایی‌ها به این کشور برای جلوگیری از شیوع «اُمیکرون» خبر دادند.

گفتی‌ است که این مقررات جدید از نیمه‌شب روز یکشنبه 19 دسامبر اجرایی می‌شود و شرکت‌های هواپیمایی اجازه پذیرش گردشگران بریتانیایی برای ورود به آلمان را ندارند. تنها افرادی که شهروند و ساکنان آلمان هستند یا والدین و فرزندان‌شان اقامت آلمان را دارند و همچنین مسافران ترانزیت اجازه ورود به آلمان از بریتانیا را خواهند داشت.

تمام افرادی که از بریتانیا قصد ورود به آلمان را دارند، باید نتیجه منفی تست PCR خود را ارائه دهند. همچنین چه واکسینه شده، چه واکسن دریافت نکرده باشند، باید ۱۴ روز را در قرنطینه بمانند.

دولت آلمان اعلام کرده این محدودیت‌های سفر، دست کم تا سوم ژانویه ادامه خواهد داشت. افزایش آمار ابتلا به کرونا در بریتانیا که با شناسایی سویه «اُمیکرون» همزمان شده، موجب شد آلمان این محدودیت را درباره مسافران بریتانیایی اعمال کند.

ناگفته نماند که فرانسه هم محدودیت‌های مشابهی را وضع کرده که بر اساس آن، شهروندان بریتانیایی برای ورود به فرانسه حتما باید دلیل قانع‌کننده‌ای را ارائه دهند.