سفر به هندوستان

به گزارش سرویس بین‌الملل صداوسیما از بخش دهلی نو، تاکنون بیش از 34 میلیون نفر از مردم هند به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این بین بیش از 470 هزار نفر جانشان را از دست دادند.

با همه‌گیری موج جدید کرونا، اومیکرون در قاره آفریقا و سرایت آن به دیگر نقاط دنیا، هند نیز از قافله عقب نماند و برای جلوگیری از افزایش تعداد مبتلایان به اومیکرون، محدودیت‌های سفر و ورود و خروج جدیدی را اعلام کرد.

در عین حال، تورهای مسافرتی و گردشگری ژانویه به مناسبت سال نو میلادی و کریسمس به مقصد هند دائما درحال تبلیغ است. طبق مقررات جدیدی که از سوی دولت هند وضع شده، درصورت تکمیل نکردن دو دوز واکسن، قرنطینه برای همه مسافرانی که قصد ورود به بمبئی و دیگر شهرهای هند را دارند، الزامی است.

چندماه پیش بود که هندوستان موج شدیدی از کرونا با سویه‌ دلتا را تجربه کرد. درواقع منشا جهش دلتا هند بود که با برنامه‌ریزی‌های دقیق بین‌المللی و بستن همه مرزهایش، توانست تا حد بسیار خوبی از بحرانی شدن کرونای دلتا جلوگیری کند.

کمتر از دوماه پبش بود که با کم کردن محدودیت‌های کرونایی، هندوستان دوباره پذیرای مسافران و گردشگرانی شد که قصد دیدن تاج محل و طبیعت بکر هند را داشتند.

با این حال با گسترش مبتلایان اومیکرون از آفریقا به اروپا و سپس آسیا، لغو دوباره‌ همه پروازها از سمت هند خبرساز شد.

 

طبق قوانین جدید اعلام شده از سوی دولت هند، مسافرین با رعایت موازین زیر مجاز هستند به هند سفر کنند.

داشتن اقامت در هندوستان یا پاسپورت هندی
دارندگان کارت OCI (Overseas Citizen of india)
دارندگان کارت PIO (Person of indian origin)
همراه داشتن هرنوع ویزای درمانی صادر شده بعد از تاریخ 20 اکتبر سال 2021
دارندگان ویزای توریستی یا E-tourist visad صادره شده بعد از 6 اکتبر سال 2021

نکته: ویزاهایی که قبل از این تاریخ صادر شده اند اعتباری ندارند و اجازه ورود به هند را ندارند.


قابل ذکر است که علاوه‌بر همراه داشتن مدارک بالا، همه مسافرانی که بالای 5 سال سن دارند، در مبادی ورودی هندوستان باید نتیجه منفی آزمایش PCR خود را ارائه دهند. (نتیجه تست باید حداکثر 72 ساعت پیش از پرواز صادر شده باشد). ضمنا بهتر است نتیجه آزمایش و گواهی تست منفی کرونا به زبان انگلیسی باشد.

پر کردن محل اقامت مسافر و شماره تماسش در هندوستان در فرم‌های مربوطه الزامی است.

پیش از سفر می‌توانید این فرم را از سایت www.newdelhiarport.in دریافت کنید. همراه داشتن کپی این فرم و تاییدیه مربوط به آن در طول سفر خالی از لطف نیست.

برای اطلاع از مراکز تایید شده برای آزمایش کرونای مسافران می‌توانید به لینک https://health.behdasht.gov.ir/ مراجعه کنید و لیست مراکز تشخیص مولکولی برون مرزی را مشاهده کنید.

 

پس از ورود به هندوستان هم همه مسافران دوباره آزمایش می‌شوند که هزینه تست PCR به عهده‌ مسافران و گردشگران است. هزینه تست PCR در هند 600 روپیه است که در صورت مثبت شدن تست، قرنطینه 14 روزه برای آن‌ها الزامی است. در ضمن هزینه قرنطینه در مراکز اعلام شده به عهده خود مسافر است.

 

پیش از این هم دولت هندوستان، مسافرانی که از مقاصد بریتانیا، آفریقای جنوبی، برزیل، چین، غنا، اسرائیل، هنگ‌کنگ، تانزانیا، موریس و زیمباوه، بوتسوانا را جزوه گروهان پر خطر قرار دارد و اعلام کرد مسافرانی که از این مبادی وارد می‌شوند ملزم به انجام آزمایش کرونا هستند. درصورت مثبت شدن جواب تست کرونا، به مراکز پزشکی منتقل می‌شوند و در صورتی که جواب ازمایش منفی بود، هفت روز قرنطینه خواهند بود تا روز هشتم یک‌بار دیگر آزمایش پی‌سی‌آر را تکرار کنند.

 

قبل از سفر حتما از شرایط هندوستان مطلع شوید
آژانس‌های گردشگری فراوانی تورهای مسافرتی به مقاصد دهلی، بمبئی و آگرا دارند که در بیشتر موارد به مسائلی مثل پروتکل‌های جدید اعلام شده از سوی کشورها برای اتباع خارجی اطلاع رسانی نمی‌کنند و مسافران را متحمل ضررهای زیادی می‌کنند. برای جلوگیری از مشکلاتی مثل بسته شدن مرزها یا قرنطینه اجباری، پیش از سفر حتما اخبار مربوط به هند و شهر مقصدتان را بررسی کنید.