سفر به آفریقای جنوبی

جهان سفر به کشورهای آفریقایی را محدود می‌کند

با کشف سویه جدید کرونا به نام «اُمیکرون»، کشورهای جهان محدودیت‌های مسافرتی سریعی را برای بعضی از کشورهای آفریقایی در نظر گرفتند.

بعضی از کشورها همزمان با شناسایی سویه جدید ویروس کووید19 که «اُمیکرون» نام‌گذاری شده، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مسافرتی را در رابطه با کشورهای آفریقایی وضع کردند.

کشورهای آفریقای جنوبی، بوتسوانا، زیمبابوه، نامیبیا، اسواتینی، موزامبیک، لسوتو و مالاوی از جمله کشورهایی هستند که این محدودیت‌ها شامل آنها شده است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که سویه «اُمیکرون»، یکی از نگران‌کننده‌ترین سویه‌های کروناویروس است.

چه کشورهایی سفر به آفریقا را محدود کرده‌اند؟

کشورهای بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و امارات متحده عربی کشورهایی هستند که سفرهای کشورهای آفریقایی را ممنوع کرده‌اند. بریتانیا همچنین کشورهای موزامبیک، مالاوی و زامبیا را نیز از روز یکشنبه در لیست کشورهای ممنوع قرار داد.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا روز یکشنبه اعلام کرد که این کشور قصد ندارد مسافرت را متوقف کند، بلکه تمام افرادی را که به بریتانیا وارد می‌شوند، تا روز دوم ورود به کشور باید آزمایش شده و تا منفی شدن نتیجه آزمایش باید در قرنطینه به سر ببرند.

مقام‌های بهداشتی هلند هم اعلام کردند که 61 نفر از افرادی که در دو پرواز روز جمعه از آفریقای جنوبی به آمستردام آمده‌اند، به این ویروس مبتلا بوده‌اند. برای مشخص شدن سویه کرونایی که مسافران به آن مبتلا هستند، آزمایش‌های بیشتری انجام خواهد شد. به همین دلیل دولت هلند از روز جمعه تمام سفرهای هوایی از جنوب آفریقا به این کشور را ممنوع اعلام کرد.

در پی این اقدامات و تشدید محدودیت‌ها، از روز جمعه سهام خطوط هوایی و دیگر سهام مرتبط با گردشگری، افت شدیدی را تجربه کرد.

در حال حاضر استرالیا، اتریش، بحرین، برزیل، قبرس، جمهوری چک، مصر، فرانسه، آلمان، گواتمالا، ایران، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، اردن، مراکش، هلند، عمان، فیلیپین، روسیه، عربستان سعودی، سریلانکا، تایلند، امارات متحده عربی، بریتانیا و ایالات متحده عربی، این محدودیت‌های مسافراتی را برای کشورهای آفریقایی در نظر گرفته‌اند.