بهترین برندهای شکلات جهان

بهترین برندهای شکلات جهان

باید بدانید که در سراسر دنیا کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگی وجود دارند که تورهای شکلات‌سازی ارائه می‌کنند، از بلژیک تا سوئیس، لاس‌وگاس و استرالیاو...

سوئیس و بلژیک هر دو خانه برخی از بهترین شکلات‌های جهان هستند. کارخانه شکلات سازی استتلر (Stettler) در ژنو و کوئیلر (Maison Cailler) در سوئیس بسیار محبوب هستند.

یکی از جذاب‌ترین تورهای شکلات‌ به نام معبد شکلات (The Temple of Chocolate) است که در ساحل بلژیک، پایتخت شکلات جهان برای کودکان طراحی شده است. کودکانی که ایده‌های جدید در شکلات‌سازی دارند یا یکی از رویاهای آن‌ها راه‌اندازی کارخانه‌های شکلات است، در این تور توسط متخصصان آموزش می‌بینند.

در کشور ایتالیا هم یک مدرسه شکلات‌سازی به نام پروجینا وجود دارد که در سال ۲۰۰۷ درهای خود را باز کرد تا به کسانی که قصد دارند تحصیلات شکلاتی خود را به سطح بعدی برسانند، رسیدگی کند.

بنابراین، هنگام سفر در سراسر ایالات متحده یا گردش در اروپا، شکلات‌بازهای آماتور و علاقه‌مندان به طور یکسان می‌توانند یک تجربه منحصر به فرد شکلات‌سازی را تجربه کنند، درست مانند وروکا‌سالت در کارخانه شکلات‌سازی ویلی وونکا.

در ادامه تعدادی از کارخانه‌ها و تورهای شکلاتی محبوب سراسر دنیا را برایتان دسته‌بندی کردیم.

کوئیلر در سوئیس (Maison Cailler)

این کارخانه شکلات‌ساز سوئیسی نه تنها تور بلکه کارگاه‌های شکلات‌سازی هم برای گروه‌های مختلف ارائه می‌دهد. در این تور هیجان‌انگیز مهمانان می‌توانند دانه های کاکائو را در خط تولید شکلات‌سازی در دست بگیرند و آن را لمس کنند. همچنین عاشقان شکلات این فرصت را دارند که در طول تور از کاکائو، شکلات شیری و سایر مواد استفاده کنند.

بیگ‌آیلند در هاوایی (Big Island Candies)

این کارخانه که از سال ۱۹۷۷ فعالیت خود را شروع کرده به نوع شکلات‌ها و کوکی‌های ماکادامیا معروف است. این کارخانه در طول سال از دوشنبه تا جمعه باز است. پیش از خروج از کارخانه به هر مهمانی هدیه‌ای از شکلات شیری، سفید خامه‌ای و یک شکلات بدون قند تعلق می‌‌گیرد.

استتلر در ژنو (Stettler Chocolate)

این کارخانه تورهای راهنمایی و کارگاه‌هایی را ارائه می‌دهد که هر مطلبی و تجربه‌ای در زمینه شکلات‌سازی را با متخصصان تازه‌کار به اشتراک می‌گذارد. از تاریخ اولین شکلات‌ها گرفته تا اسرار تولید شکلات‌ها. در این تور مهمانان می‌توانند مزه انواع شکلات‌ها را تست کنند. این کارخانه همچنین هدیه‌ای شکلاتی برای خداحافظی، به دانشجویان ارائه می‌دهد.

Confiserie Sprüngli در زوریخ

این شکلات گران‌قیمت سوئیسی یکی از قدیمی‌ترین شکلات‌های این کشور است و قدمت آن به اوایل سال ۱۸۳۶ می‌رسد، زمانی که این شرکت برای اولین بار تاسیس شد. اگرچه تورهایی در اطراف کارخانه واقعی ارائه نمی‌شود، اما بازدید از مغازه و ویترین فروشگاه در زوریخ بینندگان عمیقی از تاریخچه این شرکت و همچنین چشیدن طعم هیجان‌انگیز این شکلات و ترافل به بازدیدکنندگان می‌دهد. این شرکت به استفاده از با کیفیت‌ترین مواد اولیه شامل شیر، دانه‌های کاکائو، خامه، کره و تخم مرغ مشهور است. ترافل معروف آن‌ها از شکلات و خامه خوشمزه تهیه شده و مورد علاقه مهمانان است.

شکلات‌ های اتل ام در لاس وگاس (Ethel M Chocolates)

با توجه به تورهای شکلات‌سازی در بهترین کشورها ممکن است بسیاری از دوستداران شکلات هیچ‌وقت به فکر سفر به لاس وگاس نیفتند، اما شکلات Ethel M نظر آن‌ها را تغییر می‌دهد. تصور کنید،‌ در حالی که در یک تور راهنمایی در کارخانه هستید، در محوطه‌ای با بیش از ۳۰۰ گونه گیاه قدم بزنید. همچنین به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند تا مزه شکلات‌های مختلف را بچشند و  این فرصت را خواهند داشت تا از کارکنان کارخانه در مورد روند تولید سوال‌های خود را ب‍پرسند. این سفرها علاوه بر علمی بودن باعث ایجاد تغییر مثبت در سفر و زندگی هم می‌شوند.

ماست برادر در بروکلین، نیویورک (Mast Brothers Chocolate)

در محله ویلیامزبورگ بروکلین، کارخانه شکلات‌سازی به نام «برادران ماست» قرار دارد که انواع شکلات‌های تک خوشه‌ای و تک منشا را همراه با ترکیب اصلی‌‌اش ارائه می‌دهد. این کارخانه متعلق به ریک و مایکل ماست است. این شرکت نمونه‌ای از شکلات را به صورت رایگان در ویترین فروشگاه خود قرار می‌دهد که در همان اتاق کارخانه فضای باز واقع شده است. مهمانان می‌توانند به صورت کامل در جریان ساخت شکلات‌ها باشند و کارگران در حال کار را تماشا کنند.

دریاچه چمپلین در برلینگتون، ویتنام (Lake Champlain Chocolates)

ورمونت فقط به خاطر شربت افرا معروف نیست. این منطقه نوظهوری در زمینه شکلات‌سازی است. تورهای اینجا پنج روز در هفته ارائه می‌شود و به مهمانان این فرصت را می‌دهد تا روند تهیه شکلات را تماشا کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند انواع مختلف شکلات‌ها از جمله ترافل شکلات‌ ، شکلات تخته‌ای ارگانیک، کارامل نمک دریایی شکلات تلخ و کرانچ کره بادام را بچشند

تکو در سان فرانسیسکو (TCHO)

این کارخانه شکلات سانفرانسیسکو، بسته به عمق دانش و نوع تجربه‌‌ی مورد نیاز میهمان تورهای دولتی و خصوصی ارائه می‌دهد. آنچه در کارخانه منحصر به فرد است این است که تورها به مهمانان در مورد برنامه آموزش مستقیم TCHOSource و سرمایه‌گذاری کشاورزان روی کاکائو و نحوه تولید این شرکت از شکلات از ابتدا آموزش می‌دهد.

شکلات‌ های تئو در سیاتل (Haigh's Chocolates)

شکلات Theo سیاتل تورهای یک ساعته‌ای از امکانات خود را ارائه می‌دهد و مهمانان را با داستان‌هایی درباره پیدایش کاکائو و نحوه شکل‌گیری شکلات‌هایی که در پایان تور می‌توانند آن را تست کنند، آشنا می‌کند. همچنین آن‌ها را در جریان مسائل روز اجتماعی و زیست محیطی موجود در میان کشاورزان کاکائو قرار می‌دهند.

هایگ در آدلاید استرالیا (Haigh's Chocolates)

شکلات هایگ در آدلاید استرالیا قدیمی‌ترین خرده فروش شکلات در استرالیا است. این هتل با راهنمای رایگان امکانات و به دنبال آن مزه‌های شکلات و چای و قهوه رایگان ارائه می‌دهد. مهمانان می‌توانند طیف وسیعی از محصولات از جمله شکلات تازه و شیرینی‌های قندی، مانند قورباغه‌های شکلاتی معروف ترافل را بچشند.

تور پروجینا و مدرسه شکلات در پروجیا ایتالیا (Perugina Tour and Chocolate)

شکلات‌های معروف Baci در کارخانه‌ای در Perugia ایتالیا ساخته می‌شوند. نه تنها یک کارخانه شکلات‌سازی کامل در آنجا وجود دارد، بلکه یک مدرسه شکلات نیز برای کسانی که به دنبال ارتقاء سطح تحصیلات خود هستند، طراحی شده است. Perugina Casa del Cioccolato در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد تا مردم را با لذت شکلات آشنا کند.

معبد شکلات ساحل طلا بلژیک (Temple of Chocolate Côte d'Or)

 اگر در بلژیک هستید یا قرار است به این شهر سفر کنید، باید بدانید که مردم شکلات‌های خود را بسیار جدی می‌گیرند. در معبد شکلات Cote d'Or، تور معروفی تعاملی از طریق معبد تولتک، گالئون اسپانیایی و کارخانه قدیمی برگزار می‌شود.

 کارخانه شکلات‌ سازی Merci

کارخانه شکلات‌‌سازی مرسی یکی از معروف‌ترین برندهای شکلات در جهان است که توسط شرکت آلمانی آوگوست اشتورک تولید می‌شود. این شکلات که در جعبه‌های شیک و بادوامی عرضه می‌شود، هم برای هدیه و هم برای پذیرایی از مهمانان زیبا و مناسب است. چون  در یک بسته مرسی شکلات با طعم‌های مختلف و متنوعی وجود دارد که حداکثر رضایت شما را برآورده می‌کند. این کارخانه که در سال ۱۹۶۵ تأسیس شده، در بیش از ۱۰۰ کشور جهان تولید می‌شود و به خاطر طعم و دیزاین خاصی که دارد طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

کارخانه شکلات سازی لینت (Lindt)

شرکت شکلات‌سازی لینت یکی از شرکت های بزرگ در صنعت شکلات و شیرینی جهان به شمار می رود که محصولاتش هم اکنون در بیش از 80 کشور جهان به فروش می رسد و رقم فروش سالانه اش به یک میلیارد دلار می‌رسد.

لینت به تنوع طعم اهمیت زیادی می­ دهد و تعداد محصولاتش بسیار زیاد است. به طوری که در اکثر فروشگاه­ ها قفسه­ هایی بزرگی به شکلات لینت اختصاص دارد. همینطور این شرکت تلاش زیادی برای کشف طعم ­های جدید دارد. علاوه بر این شکلات­ های دست ساز لینت نیز بسیار خاص هستند و برای هدیه دادن گزینه خوبی محسوب می‌­­شوند.

تاریخ شکلات

کاشفان اسپانیایی دانه‌های کاکائو را در طول قرن شانزدهم به اسپانیا آوردند و برای حدود ۲۰۰ سال تنها اشراف و افراد سلطنتی می‌توانستند از آن استفاده کنند. در طول قرن هفدهم، محبوبیت آن در لندن هم گسترش یافت تا جایی که خانه‌های شکلات در آن تأسیس شد. فرمانروایان اروپایی مزارع کاکائو را در سراسر جهان تأسیس کردند که از طعم و مزه دلپذیر شکلات برخوردار بودند و تا زمان ورود قرن بیستم، شکلات در سراسر جهان گسترده شد و حتی در جنگ نیز گنجانده شد. جیره سربازان آمریکایی!