مقررات سفر از ایران به انگلستان

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، مقررات سفر از ایران به انگلستان اعلام شد.

مقررات جدید سفر به انگلستان با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به دفاتر خدمات مسافرتی و هواپیمایی اعلام شد.

ویزای معتبر انگلستان (مسافران با ویزای توریستی باید بلیت رفت و برگشت داشته باشند.)

-تمام مسافران بالای 11 سال در پروازهای ورودی به انگلستان باید در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش ایران آزمایش PCR انجام داده باشند و گواهی منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. فهرست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک https://health.behdasht.gov.ir قابل دریافت است.

-مسافران پس از ورود به این کشور باید به مدت 10 روز خود را در محل سکونت قرنطینه خانگی کنند.

-همچنین تمام مسافران قبل از سفر به انگلستان باید نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اعلام شده در لینک https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk اقدام کنند و پس از دریافت QR کد، کپی آن را به همراه داشته باشند.

-مسافران دارای کارت واکسن صادر شده در ایران باید تست روز دوم و هشتم را خریداری کنند.

-مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادر شده در کشورهای دیگر که از آخرین نوبت واکسن فایزر/مدرنا/آسترازنکا/جانسون آنها 14 روز گذشته باشد و مسافران 11 تا 18 سال مقیم همان کشورها، از انجام تست PCR قبل از انجام پرواز، رزرو تست روز هشتم و قرنطینه خانگی در کشور انگلستان معاف خواهند بود.

-ارائه گواهی معتبر واکسیناسیون دارای QR به زبان انگلیسی هنگام پرواز الزامی است.