بازگشایی مرزهای آمریکا

آمریکا محدودیت سفر به این کشور را برای افراد واکسینه شده از هشتم نوامبر لغو می‌کند

آمریکا اعلام کرده که مرزهای خود را برای مسافرانی از ۳۳ کشور که هر دو دوز واکسن را زده باشند از ۸ نوامبر (۱۷ آبان) بازمی‌کند.

براساس قوانین جدید اعلام شده از سوی کاخ سفید، افراد واکسینه شده‌ای که ۷۲ ساعت قبل از سفر تست کرونای آن‌ها منفی شده باشد، اجازه دارند که وارد خاک آمریکا شوند.

این اقدام به معنای پایان محدودیت‌های شدیدی است که از اوایل سال گذشته میلادی بر مسافران برای ورود به آمریکا اعمال شده بود.
سخنگوی کاخ سفید گفته: "این سیاست با رعایت بهداشت عمومی سازگار است."

مقامات اعلام کرده‌اند افرادی که یکی از واکسن‌های مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA) و یا واکسن‌هایی را که از سازمان بهداشت جهانی مجوز اضطراری گرفته‌اند، زده باشند، مشمول سیستم جدید برای ورود به خاک آمریکا می‌شوند.

به این ترتیب مسافرانی که واکسن آسترازنکا و همچنین واکسن‌های سینوواک و سینوفارم چین را زده باشند اجازه دارند وارد آمریکا شوند.
همچنین تایید شده که مسافران هنگام ورود به آمریکا ملزم به قرنطینه نخواهند شد.

سه روز پیش هم آمریکا اعلام کرد که محدودیت‌های موجود در مرزهای زمینی این کشور با کانادا و مکزیک برای اتباع خارجی واکسینه شده، برداشته می‌شود.
این به معنای آن است مسافرانی که واکسن نزده‌اند همچنان نمی‌توانند از طریق مرزهای زمینی وارد خاک آمریکا شوند.

فاوچی: محدودیت سفر به آمریکا تا کشف واکسن ویروس کرونا باقی بماند
سفر به آمریکا به شرط واکسیناسیون کامل مجاز می‌شود

طبق مقررات کنونی آمریکا، ورود اغلب مسافرانی که تبعه آمریکا نیستند و در سال گذشته به ایران، بریتانیا، اروپا، چین، هند، آفریقای جنوبی، و برزیل رفته‌‌اند، ممنوع است.

این سیاست باعث اختلاف نظر شده بود به این دلیل که مسافران ۱۵۰ کشور دیگر که بسیاری از آن‌ها دارای میزان بالای ابتلا به کووید هستند، همچنان آزادانه وارد ایالات متحده می شوند.

لغو محدودیت‌هایی که در پی همه‌گیری کرونا برای سفر از اروپا به آمریکا وضع شده بود یکی از خواسته‌های جدی متحدان آمریکا بوده است چرا که اعضای بسیاری از خانواده‌ها به دلیل این محدودیت‌ها قادر به دیدار نبودند.