بازگشایی مرزهای تایلند

پس از ماه‌ها محدودیت‌های شدید سفر به «تایلند»، سرانجام این کشور از بازگشایی مرزهای خود به‌روی تمام گردشگران خارجی خبر داده است.

 کشور تایلند از اول جولای ۲۰۲۱ (۱۰ تیر ۱۴۰۰) برنامه‌ای را تحت عنوان «سند باکس» (Sandbox) اجرا کرده بود که از طریق آن مسافران واکسینه‌شده می‌توانستند بدون قرنطینه به پوکت سفر کنند. البته در این برنامه تنها مسافران کشورهایی با خطر کم یا متوسط شیوع کرونا می‌توانستند به پوکت سفر کنند. با توجه به آنکه ایران در لیست کشورهای پرخطر تایلند قرار داشت، گردشگران ایرانی نمی‌توانستند از برنامه سندباکس برای ورود به پوکت استفاده کنند، اما از اول اکتبر (۹ مهر ۱۴۰۰)، تایلند شرایط ورود مسافران خارجی از جمله ایرانیان را تسهیل کرده است.

▪️ شرایط جدید سفر به تایلند از اکتبر ۲۰۲۱

بر اساس برنامه جدید تایلند، تمام گردشگران کاملا واکسینه‌شده باید قبل از ورود به هر منطقه‌ی دیگری در تایلند، به‌مدت ۷ روز در مناطق مختص سندباکس* اقامت داشته باشند و سپس می‌توانند به سایر نقاط این کشور سفر کنند. در این مدت مسافران باید دو آزمایش «پی‌سی‌آر» (PCR) انجام دهند. (یک آزمایش در روز دوم و یک آزمایش در روز ششم یا هفتم).

*مناطق فعلی سندباکس
در حال حاضر مسافران کاملاً واکسینه‌شده می‌توانند از طریق برنامه سندباکس وارد پوکت، سورات تانی، فانگ نگا و کرابی شوند و پس از ۷ روز اقامت در این مناطق، امکان سفر به مقاصد دیگر تایلند را خواهند داشت.

▪️مدارک لازم برای سفر به تایلند

مسافرانی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند، همواره باید مدارک لازم را قبل از ورود به تایلند به همراه داشته باشند. این مدارک عبارت‌اند از:

گواهی دریافت دوزهای کامل واکسن کرونا

دانلود اپلیکیشن ردیابی «تایلند پلاس» و بارگزاری اطلاعات

گواهی ورود یا “CoE”

بیمه مسافرتی با پوشش درمانی کووید-۱۹

تأییدیه رزرو هتل

نتیجه منفی آزمایش «پی‌سی‌آر» (PCR) که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از سفر انجام شده باشد.