آزمایش کرونا

ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می شود که آزمایش کرونا در فرودگاه های مختلف جهان چگونه است؟

به نقل از بیزینس تراولر، فرودگاه ها با راه اندازی مراکز آزمایش کووید- 19 قصد دارند تا سفر را تسهیل کنند البته باید بدانید که همه آزمایش های کووید- 19 مجوز ورود به هر کشوری در جهان نیستند و هر کشور شرایط مختلفی دارد.

فرودگاه بین المللی توکیو

کلینیک دانشگاه توهو در فرودگاه، آزمایش های پی سی آر (PCR) را برای مسافران خارج از کشور ارائه می دهد و مسافران برای رزرو نوبت باید از قبل تماس بگیرند. هزینه این آزمایش حدود 317 پوند و نتایج آن در عرض 24 ساعت در دسترس است.

فرودگاه بین المللی ابوظبی

این فرودگاه با شرکت (Pure Health) تامین کننده تجهیزات پزشکی و Tamouh Healthcare همکاری می کند تا آزمایش PCR را در محل انجام دهد و از این طریق آزمایش های سریع را برای مسافران ارائه کند. این آزمایش برای مسافران ورودی رایگان است و نتایج آن در 90 دقیقه آماده خواهد شد.

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی

فرودگاه بمبئی آزمایش PCR را برای همه مسافران ورودی بین المللی ارائه می دهد و تا آماده شدن جواب آزمایش، غذا و نوشیدنی رایگان از یک منوی ویژه در سالن به مسافران ارائه می شود. هزینه این آزمایش 40 پوند و نتایج آن در هشت ساعت در دسترس است.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

این فرودگاه برای ارائه آزمایش سریع PCR با شرکت بیوتکنولوژی Prenetics همکاری می کند و به مسافران خدمات ارائه می دهد و افراد باید حداقل چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشند و از دو هفته قبل میتوان نوبت رزرو کرد. هزینه آزمایش 499 دلار هنگ کنگ و نتایج آن طی دو ساعت در دسترس است.

فرودگاه بین المللی استانبول

این فرودگاه با همکاری گروه پزشکی Safak، Biotest و TRG International Health Services، آزمایش های PCR، آنتی بادی و آنتی ژن را ارائه می دهد. مسافران باید برای انجام آزمایش PCR به مرکز آزمایش بروند و بر روی دستگاه، روی دکمه «می خواهم آزمایش شوم» کلیک کرده و شماره دریافت و بعد از طریق دستگاه نوبت جواب دهی دریافت کنند. هزینه آزمایش PCR حدود 22 پوند و نتایج آن در سه ساعت در دسترس است. هزینه آزمایش آنتی بادی حدود 26پوند و نتایج آن 35 تا 45 دقیقه ای آماده و هزینه آزمایش آنتی ژن حدود 15 پوند و نتیجه آن 20 دقیقه بعد ارائه می شود.

فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن

این فرودگاه با همکاری Smartlab آزمایش های PCR، آنتی بادی و آنتی ژن را ارائه می دهد. شهروندان ترک می توانند نتایج را در سایت مشاهده کنند و اتباع خارجی نیز جواب را بصورت چاپی دریافت خواهند کرد. با توجه به زمان پرواز و بدون نوبت قبلی برای آزمایش می توانید حضور داشته باشید. هزینه آزمایش PCR حدود 22 پوند است و نتایج آن دو ساعت و نیم بعد از آزمایش آماده خواهد شد. آزمایش آنتی ژن و آنتی بادی حدود 15 پوند هزینه دارد و نتایج آن در 20 دقیقه آماده خواهد شد.

فرودگاه چانگی

این فرودگاه با گروه پزشکی رافلز آزمایش PCR را برای افراد ورودی و دارندگان گذرنامه هوایی ارائه می دهد. انجام آزمایش اجباری است و باید قبل از ورود از طریق سایت رزرو شود و افراد تا زمان دریافت نتایج در قرنطینه هستند. هزینه این آزمایش 196 دلار استرالیا و نتایج آن در 48 ساعت در دسترس است.

فرودگاه بین المللی شرمتیوویک

فرودگاه مسکو با همکاری آزمایشگاه ArchiMed آزمایش مسافران خروجی و ورودی را انجام می دهد. آزمایش با استفاده از روش PCR از طریق کیت های قابل حمل انجام می شود. مسافران باید ثبت نام کرده و هزینه آزمایش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند همچنین امکان آزمایش سریع در همان مراکز وجود دارد. هزینه آزمایش به زمان دریافت نتیجه وابسته است؛ هزینه این آزمایش حدود 27 پوند برای دریافت نتیجه در یک ساعت، 25 پوند در هشت ساعت و 18 پوند در 24 ساعت است.