فروش بلیط پرواز عراق

 ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، آژانس ها ملزم شده اند بلیط پرواز عراق را به مسافرانی بفروشند که در سامانه سماح ثبت نام کردند.

آژانس های مسافرتی در بخشنامه ای که بتازگی از سازمان هواپیمایی دریافت کرده اند، ملزم شده اند فقط به مسافرانی که در سامانه سماح برای اربعین ثبت نام کرده اند بلیت بفروشند.

در این بخشنامه تاکید شد که با توجه به مصوبه ستاد اربعین درخصوص ضرورت ثبت نام متقاضیان سفر به عتبات عالیات در سامانه سماح، از هرگونه فروش بلیت خارج از فهرست اعلام شده در این سامانه که متعاقبا در اختیار شرکت های مسافرتی و هواپیمایی قرار می گیرد، خودداری کنند.

این بخشنامه همچنین یادوآور شد که بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهر برای سفر اربعین تعیین شده است.

همچنین تاکید شد که تصمیم درباره ثبت نام متقضایان و نحوه پیگیری امور اربعین توسط ستاد ملی اربعین گرفته شده و برنامه ریزی پروازها و شرایط سفر اربعین متعاقب آن اعلام می شود.

سقف قیمت بلیت پروازهای عراق در مناسبت اربعین از سوی سازمان هواپیمایی پنج میلیون تومان تعیین شد، اما با توجه به رعایت نشدن نرخ اعلام شده و پراکندگی قیمت ها که از 10 میلیون تومان نیز فراتر رفته است، رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد که اگر نرخ مصوب برای پروازهای عراق رعایت نشود، با شرکت های هواپیمایی برخورد خواهد شد.

پیش ثبت نام اربعین از روز دوشنبه 22 شهریور آغاز شده و دولت عراق با سفر 60 هزار زائر ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین موافقت کرده است. طبق مقررات دو کشور، تنها زائرانی امکان حضور در اربعین را دارند که بیماری زمینه ای نداشته باشند، دو دز واکسن کرونا را زده و کارت واکسن معتبر داشته باشند، ویزای معتبر دریافت کنند، ویزای عراق در اربعین هزینه ای ندارد و رایگان است. عراق درحال حاضر فقط با سفر هوایی زائران موافقت کرد و تاکید داشت که 72 ساعت پیش از پرواز تست منفی PCR همراه مسافر باشد. عراق سال گذشته مراسم پیاده روی اربعین را به شکل محدود و بدون حضور زائران خارجی برگزار کرد.