بازگشایی مرز تایلند برای ورود گردشگران

با افزایش واکسیناسیون در کشورها، همانطور که انتظار می‌رفت مرزها به روی مسافران یکی یکی باز می‌شود. پیش از این از باز شدن مرز کشورهای دیگر گفتیم و حالا نوبت به تایلند رسیده که مرزهایش را به روی گردشگران باز کند. اگر قصد سفر به تایلند را داشتید، ادامه خبر را بخوانید.

پایتخت تایلند در حال آماده شدن برای میزبانی از گردشگران بین‌المللی است که به طور کامل واکسینه‌ شده‌اند. امّا جزئیات بازگشایی مرز تایلند به چه صورت است؟

جزئیات بازگشایی مرزهای تایلند پس از دوران کرونا

با تصویب شدن طرح پیشنهادی بازگشایی «بانکوک»، از یکم اکتبر این منطقه پذیرای گردشگرانی می‌شود که به طور کامل علیه ویروس کرونا واکسینه شده باشند؛ شهری که قبل از کرونا به عنوان پربازدیدترین شهر جهان شناخته می‌شد.

علاوه بر بانکوک، منطقه «چیانگ مای» واقع در شمال تایلند که به‌خاطر معبدها و کوه‌هایش مشهور است در کنار پاتایا و سایر نقاط گردشگری تایلند برای بازگشایی به روی گردشگران آماده می‌شوند.

البته اگر قرار باشد گردشگران واکسینه شده وارد این مناطق شوند و خبری از قرنطینه نباشد، 70 درصد ساکنان آن باید واکسینه شوند.

در واقع تایلند قرار است بازگشایی مرز شهرهایش را در 4 مرحله انجام دهد که چهارمین مرحله بازگشایی در ژانویه 2022 قرار است اتّفاق بیفتد. در این مرحله از بازگشایی که قرار است در اول اکتبر باشد، مناطق بانکوک، چیانگ مای، چون بوری، فتچابوری و پراچوپ خیری خان با دستورالعمل‌های مشخص آماده ورود گردشگران می‌شوند.

عملی شدن این طرح درحقیقت، اقدامی برای تکمیل طرح «سندباکس» تایلند است که از ماه جولای برای احیای صنعت گردشگری خسارت‌دیده این کشور به اجرا گذاشته شد. مقام‌های گردشگری تایلند معتقدند آغاز احیای گردشگری کشور موفقیت‌آمیز بوده است.

به کمک این طرح که به واسطه آن گردشگران واکسینه‌شده تا زمانی که در هتل‌های تعیین‌شده اقامت می‌کنند، می‌توانند وارد «پوکت» و سایر شهرها شوند، بیش از ۲۷هزار گردشگر بین‌المللی تا کنون از تایلند بازدید کرده‌اند.

گردشگران آمریکایی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی از جمله گردشگرانی هستند که بیشترین آمار سفر به «پوکت» را در این مدت به ثبت رسانده‌اند. حالا با ورود گردشگران واکسینه شده از 1 اکتبر دوباره صنعت گردشگری این کشور رونق خواهد گرفت.

واکسن‌های مورد تایید تایلند

حالا شاید مهمترین سوال این باشد که تایلند چه واکسن‌هایی را برای گردشگران تأیید می‌کند؟ از بین واکسن‌هایی که وجود دارد، واکسن‌های فایزر، جانسون، مدرنا، سینوفارم، سینوواک، اسپوتنیک و آسترازنکا مورد تایید تایلند است و اگر دو دوز این واکسن‌ها را تزریق کرده‌ باشید می‌توانید به زودی برای سفر به این کشور اقدام کنید. البته هنوز پروازهای مستقیم بین ایران و تایلند برقرار نیستند اما با توجه به خبر فوق احتمالا این اتفاق نیز به زودی خواهد افتاد. در صورت فراهم شدن سفر ایرانیان به تایلند حتما اطلاع رسانی می‌کنیم.