بخشنامه هواپیمایی ایران ایر

مقررات جدید سفر به کشورآلمان و رعایت پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (بیماری کووید-19) به شرح ذیل اعلام می گردد.مسافران دارای مدارک ذیل می توانند با رعایت این مقررات از کشور ایران به کشور آلمان سفر نمایند. این رویه جایگزین بخشنامه 1245 م ب می گردد.

1.پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس

2.اقامت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس مشروط به اینکه مسافران بلیت تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به همراه داشته باشند.

3.ویزای تایپD آلمان دارای اعتبار

4. ویزای تایپD حوزه شنگن مشروط به اینکه مسافران بلیت تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده ویزا به همراه داشته باشند.

5.ویزای تایپC آلمان، مشروط به اینکه مسافر دارای کارت واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا باشد و از آخرین نوبت واکسن 14 روز گذشته باشد.

6.ویزای تایپC حوزه شنگن، مشروط به اینکه مسافر قبلا یکبار به کشور صادر کننده ویزا مسافرت کرده باشد، دارای کارت واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا بوده و از آخرین نوبت واکسن 14 روز گذشته باشد، و بلیت تایید شده بصورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده ویزا به همراه داشته باشد.

کلیه مسافران بالای 12 سال در پروازهای ورودی به آلمان می بایست در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام آزمایش PCR در یکی از مراکز تایید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. لیست مراکز تایید شده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون مرزی در لینک زیر قابل دریافت می باشد.

https://health.behdasht.gov.ir

همچنین مسافران قبل از پرواز می بایست خود را در لینک https://www.einreiseanmeldung.de بصورت آنلاین ثبت نام نموده و کپی از تایید نهایی و QR کد تشکیل شده را به همراه داشته باشند. پس از ورود به آلمان، مسافران می بایست 10 تا 14 روز در محل سکونت، خود را قرنطینه خانگی نمایند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون جانسون/فایزر/مدرنا/آسترازنکا 14 روز گذشته باشد، از تست PCR و قرنطینه در بدو ورود به کشور آلمان معاف خواهند بود. کارت واکسیناسیون می بایست به زبان انگلیسی باشد. استفاده از ماسک FFP2 یا N95/KN95 در طول پرواز و در فرودگاه ها الزامی می باشد.