ونیز از مسافران هزینه ورودی دریافت می کند.

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ونیز از تابستان آینده از مسافران هزینه ورودی دریافت می کند.

ونیز که یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود، از تابستان 2022 علاوه بر دریافت هزینه ورودی، گردشگران را ملزم به رزرو سفر خود نیز خواهد کرد و همچنین، دروازه هایی برای ورود به بخش تاریخی ونیز نصب خواهد شد.

از سالها پیش تاکنون بحث هایی درباره ایجاد تمهیداتی در جهت کنترل ورود گردشگران به شهر ونیز مطرح بوده است که با آغاز همه گیری ویروس کرونا در سال 2020 متوقف شد.

امسال و با افزایش تدریجی سفرها محدویت ها دوباره اعمال شد و مقاصد مهم گردشگری در تلاش هستند از هجوم مسافران جلوگیری کنند تا کیفیت تجربه گردشگران و ساکنان بومی را بهبود ببخشند.

ماه گذشته عبور و مرور کشتی های بزرگ تفریحی در ونیز برای جلوگیری از پدیده اورتوریسم ممنوع شد و این از اولین اقدامات برای جلوگیری از حضور انبوه گردشگران بود.

گفته می شود هزینه ورودی به شهر ونیز چیزی بین 3 تا 10 یورو خواهد بود که این مبلغ بستگی به فصل سفر و تعداد روزانه مسافران خواهد داشت. ساکنان اصلی شهر و بستگان آنها از جمله گروه هایی هستند که از پرداخت ورودیه معاف هستند.

دریافت هزینه ورودی مخالفانی نیز دارد و مارکو گاسپارینتی، عضو شورای شهر ونیز معتقد است با این کار ونیز شبیه به شهربازی خواهد شد. او تنها خواستار اعمال محدودیت در مناطق شلوغ همچون میدان سن مارکو شده است.